购买 TSM025NH04LCR-RLG | TSM025NH04LCR-RLG数据表 | Heisener.com
联系我们
SalesDept@heisener.com +86-0755-83210559
TSM025NH04LCR-RLG
TSM025NH04LCR-RLG
TSM025NH04LCR-RLG
仅供参考
零件编号 TSM025NH04LCR-RLG
制造商 Taiwan Semiconductor Corporation
描述 40V, 100A, SINGLE N-CHANNEL POWE
送货服务
TSM025NH04LCR-RLG参数
类别分立半导体产品 - 晶体管 - FET,MOSFET - 单
封装-
ECAD
系列PerFET™
FET类型N-Channel
技术MOSFET (Metal Oxide)
漏极到源极电压(Vdss)40 V
电流 - 连续漏极(Id)@ 25°C26A (Ta), 100A (Tc)
驱动电压(Max Rds On,Min Rds On)4.5V, 10V
Vgs(th)(Max)@Id2.2V @ 250µA
栅极电荷(Qg)(最大值)@Vgs63.3 nC @ 10 V
输入电容(Ciss)(最大值)@ Vds4179 pF @ 25 V
Vgs(最大)±16V
FET功能-
功耗(最大值)136W (Tc)
Rds On(Max)@ Id,Vgs2.5mOhm @ 50A, 10V
工作温度-55°C ~ 175°C (TJ)
安装类型Surface Mount, Wettable Flank
供应商设备包8-PDFNU (5x6)
包/箱8-PowerTDFN
TSM025NH04LCR-RLG Packaging
Insepction
TSM025NH04LCR-RLG FAQ
  • 1. How to order TSM025NH04LCR-RLG on Heisener?
  • 3. Are the TSM025NH04LCR-RLG price and inventory displayed accurate?
  • 4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
  • 5. How is the shipping arranged?
  • 6. What is the process for return or replacement of TSM025NH04LCR-RLG?
TSM025NH04LCR-RLG 保证
Service Guarantee
服务保证
我们保证100%的客户满意度。